• K 0000 Top1
  • K 0001 Top2
  • K 0002 Top3
  • K 0003 Top4

Firma BOHEMIA MOBIL byla založena v roce 1994 nynějším ředitelem ing.Gustavem Procházkou, za účelem pokračování a rozšíření spolupráci na vývoji a výrobě komponentů kabinových motocyklů, dálníků švýcarské firmy PERAVES AG, započaté již v roce 1991.

Postupně došlo k rozšíření dodávek komponentů pro tyto unikátní motocykly v původní variantě PERAVES ECOMOBILE, až do stavu kompletní montáže do plně funkčního stavu. Do roku 2006 bylo vyrobeno přes šedesát kusů typu ECOMBILE v různých variantách motorizace, včetně výroby dvou jednosedadlových závodních prototypů. Firma zároveň navázala spolupráci s řadou nových subdodavatelů jednotlivých komponent.

Firma BOHEMIA MOBIL se od roku 2007 významně podílela na vývoji nové generace kabinových motocyklů PERAVES MONOTRACER.
Od roku 2009 zajišťovala firma BOHEMIA MOBIL kompletní dodávky řady komponentů pro sériovou výrobu těchto motocyklů v dceřiné společnosti PERAVES CZ. Po ukončení spolupráce s původním švýcarským výrobcem kabinovým motocyklů pokračují obě firmy ve vývoji a výrobě těchto strojů.

Samozřejmostí je zajištění kompletního servisu a provádění oprav na stávající flotile kabinových motocyklů.
Dále provádíme na firemních strojích zaškolení našich nových zákazníků.

V roce 2014 jsme zahájili spolupráci se švýcarskou firmou WAGNER WERKE AG při výrobě experimentálního akrobatického letounu ACROSTAR NG.
V současné době byla dokončena úprava výrobních forem pro výrobu modifikované karoserie pro modelovou řadu 2015 pro variantu benzínového i elektrického pohonu.